recepty nejen pro ty, kteří mají problémy se slinivkou nebo žlučníkem, ale i pro ty, kteří chtějí jíst zdravě nebo zhubnout...
O mně
- Jana P.
- Pankreatická dieta (po zánětu slinivky a žlučníku) mě donutila k hodně dietnímu stravování a skoro každodennímu vaření a protože jsem byla vždycky hodně na jídlo, tak se snažím vymýšlet a improvizovat, abych tu dietu nějak přežila. Hodně kamarádů se mě ptá, co to vlastně jím a jak vařím a tak se ráda o recepty podělím tímto způsobem...Třeba to někomu bude chutnat:) Jen upozorňuji, že většina jídel je určených pro klidové období a ne na období ihned po zánětu (pro toto období je vyčleněna rubrika "při potížích") a taky, že si každý musí vyzkoušet sám, co snese. Takže opatrně a hodně štěstí!!
sobota 9. února 2013
Kuřecí polévka se zázvorem a čínskými nudlemi
500 g kuřecích prsních řízků, 2 velké mrkve, 1 petržel, 1/4 celeru, 4 kuličky Nového koření, 2 bobkové listy, 1 zarovnaná lžička soli, cca 2 cm čerstvého zázvoru, 250 g čínských předvařených bezvaječných nudlí (mají např. v Albertu značku Vimixa), trocha pepře, lžička sojové omáčky (doporučuji Tamari nebo Shoyu)
Maso omyjeme a dáme do velkého hrnce s vodou, osolíme a přidáme Nové koření, vše dáme vařit. Ihned, jak začne polévka vařit, posbíráme a odstraníme lžící pěnu. Po hodině vaření na mírném plameni přidáme kořenovou zeleninu, bobkové listy a vaříme dalších 45 min. Zázvor oškrábeme a najemno nakrájíme. Z vývaru vytáhneme maso se zeleninou, nakrájíme je na malé kousky a dáme je zpátky. Přidáme zázvor a nudle (můžeme je lehce nalámat, aby se polévka lépe jedla), velmi jemně opepříme (pepř podporuje trávení, ale slinivkáři s ním musí zacházet velmi opatrně, já jsem ho začala používat až po 2 letech po zánětu) a vaříme dalších 10 minut, přidáme lžičku sojové omáčky a vaříme dalších 5 minut. Na dozdobení můžeme přidat nakrájenou petrželku.
PS: polévka je velmi hustá a výživná, vhodná na zimní měsíce na zahřátí, při nachlazení apod.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)