O mně

Moje fotka
Pankreatická dieta (po zánětu slinivky a žlučníku) mě donutila k hodně dietnímu stravování a skoro každodennímu vaření a protože jsem byla vždycky hodně na jídlo, tak se snažím vymýšlet a improvizovat, abych tu dietu nějak přežila. Hodně kamarádů se mě ptá, co to vlastně jím a jak vařím a tak se ráda o recepty podělím tímto způsobem...Třeba to někomu bude chutnat:) Jen upozorňuji, že většina jídel je určených pro klidové období a ne na období ihned po zánětu (pro toto období je vyčleněna rubrika "při potížích") a taky, že si každý musí vyzkoušet sám, co snese. Takže opatrně a hodně štěstí!!

neděle 30. září 2012

Tuňáková pomazánka s celerem

3 konzervy tuňáka (80 g), 3 lžíce zakysaného lehkého mléčného výrobku Yoplait (8% tuku), lžička jemné hořcice Bornier (mají v Albertu), 5 lžic najemno nastrouhaného celeru, pár kapek přírodní citrónové šťávy Real Lemon



Vše pouze zamícháme, převzato a upraveno dle tohoto receptu http://www.vypecky.com/2012/04/tunakova-pomazanka-s-celerem.html na úžasném blogu Výpečky. 

sobota 29. září 2012

Špagety s mořskými plody

3 porce
150 g mořského koktejlu (předvařeného mraženého), 250 g krevet loupaných (předvařených mražených), špagety, 400 g krájených rajčat Valfrutta - 1 plechovka, lžička čisté přírodní citrónové šťávy Real Lemon, sůl, olivový olej, olivový olej extra virgin, bazalka, petrželka a dle chuti sýr Formaggio per pasta (strouhaný sýr, mají v Albertu)



Špagety dáme vařit dle návodu. Do vody, ve které se špagety vaří přidáme kapku olivového oleje. Mražené mořské plody v cedníku propláchneme horkou vodou a necháme okapat. Na pánvičku vytřenou olivovým olejem dáme celý obsah krájených rajčat, přidáme směs mořských plodů, špetku soli, lžičku čisté přírodní citrónové šťávy, bazalku dle chuti, pár kapek olivového oleje extra virgin. Necháme povařit cca 10 minut, dokud omáčka nezhoustne (mořské plody pustí vodu, takže je omáčka nejdříve řídká). Omáčku dáme na uvařené špagety, posypeme nakrájenou petrželkou, případně sýrem a podáváme.